Есенски колач со јаболко и банана

30 ноември, 2016
9

Состојки:                                                

200 гр кекс

100 гр мелен кекс

3 банани

3 јаболка

150 гр мелени ореви (или лешници, или бадеми)

100 гр шеќер

1 пудинг од ванила

половина литар млеко

2 лажици шеќер

шлаг (по желба)

Начин на подготовка:

Јаболката излупете ги, крупно изрендајте и ставете ги во чинија.

Додајте изгмечени банани, мелени ореви, мелен кекс, шеќер и добро измешајте.

Тацна или тепсија обложете со кекс. На кексот нанесете фил и израмнете ја површината.

Подгответе пудинг според упатството на кесичката.

Нанесете пудинг на филот и оставете да се излади.

Сечете на коцки, а по желба украсете со шлаг.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi