20 октомври, 2017

Радио

Потребно:
300гр мајонез
3-4 рендани кисели краставички
1 варена жолчка
2 мали лажички бело вино
по желба сенф, сол и бибер
копар

Подготовка:

Варената жолчка убаво се пасира со вилушка, се додава во мајонезот и се меша, а потоа ситно израндајте ги краставичките и убаво стиснете ги за да се исцеди сокот. Потоа додадете ги и останатите состојки и убаво промешајте. По вкус додадете сол и бибер и малку сенф.

Остави коментар

Почетна // Рецепти // Тартар сос
Горе