Генијални изуми кои имаат моќ да ви го разубават и променат животот на подобро

29 февруари, 2016
21

Новите гаџети, уреди и модерни дизајни на старите предмети полека стануваат потреба во секојдневието, како би живееле полесно и поудобно.

Секоја година има стотици нови изуми кои имаат моќ да ви го разубават и променат животот на подобро, но овие 19 ни се омилени сега за сега.

После нив ќе им се поклоните на креативните пронаоѓачи.

1. Аларм во облик на тепих кој не се гаси додека не стапнете на него со цела тежина

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-01.jpg


2.
Додаток кој од цитрусното овошје прави спреј

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-02.jpg


3.
Даска за пеглање која е и огледало во едно

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-03.jpg


4.
Удобно столче кое свети со помош на соларна енергија

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-04.jpg

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-05.jpg


5.
Кревет во кој можете да се гушкате без да ви трнат рацете

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-06.jpg


6.
Држач за лак за нокти

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-07.jpg


7.
Ноже кое ги сече краставиците спирално

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-08.jpg


8.
Наткасна со додаток послужавник на кревање

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-09.jpg


9.
Мрежа за сушење на обувките

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-10.jpg

10. Работно столче на кое седите и вежбате истовремено

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-11.jpg


11.
Паметен валјак за боење ѕидови

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-12.jpeg


12.
Желе со кое се чистат тешко достапните места

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-13.jpg


13.
Батерии кои се полнат со УСБ додаток

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-14.jpg


14.
Топол нож за полесно мачкање на тврдиот путер

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-15.jpg


15.
Мотор кој се претвора во куфер

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-16.jpg

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-23.jpg


16.
Ранец за велосипедисти за поголема безбедност

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-17.jpeg

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-18.jpg


17.
Преносен штекер

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-19.jpg

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-20.jpg


18.
Супер идеја за мали станови

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-21.jpg


19.
Футуристички круг за вежбање

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-22.jpg

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi