20 октомври, 2017

Радио

Кралицата на Божиќната музика сними ново празнично видео, а најави дека наскоро ќе бидат објавени уште две нови видеа.

Поп дивата изјави дека секој ден ќе објавува по едно ново видео на нејзината интернет страница, а засега прво видео коешто можеме да го погледнеме е видеото за песната Here Comes Santa Claus. Во ова видео Мараја изгледа неверојатно во црвен тесен фустан, со длабоко деколте, а покрај неа во видеото се појавуваат и нејзините близначиња, Монро и Морокан, кои се облечени како мали џуџиња помошници и весело играат околу неа. Погледнете го видеото и уживајте во празничното расположение!

Остави коментар

Почетна // Забава // Музика и Филм // Мараја Кери со длабоко деколте во новото празнично видео
Горе