Вкусно смути за рамен стомак

30 јануари, 2016
2

Сите кои барем еднаш се обиделе знаат колку е напорно да се постигне телото од соништата. Честопати се случува поради рутината на секојдневието да ги изгубиме стекнатите добри навики. Со недоволна или нездрава исхрана и прескокнување на тренинзите што ве одржуваат во форма, како и седечката работа, за кратко време се јавува стомачето што ни се чини е најтешко за симнување. Јасно е дека балансираната исхрана и редовното вежбање се правилното решение, но поради брзиот начин на живот кој може да ве обвини ако сакате видливи резултати со помал напор.

Ова смути се прави со состојки што може лесно да ги набавите и е потполно природен пијалак. За само седум дена ќе ги намалите масните наслаги на стомакот. Волшебната состојка е бананата што не само што помага за детоксикација, туку во комбинација со лененото семе ќе ви помогне да го намалите стомакот.

Состојки: – 1 банана – 1 портокал – 1/2 шолја јогурт со ниска масленост – 1 лажица кокосово масло – малку ѓумбир – 2 лажици ленено семе -2 лажици сурутка во прав.

Сите состојки изматете ги во блендер и пијте го ова смути секое утро во текот на една недела.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris