6 хороскопски двојки што никој не може да ги раздели

30 јули, 2016
6

1. БИК – ДЕВИЦА

Овие двајца се одлична двојка, бидејќи биковите се познати по тоа дека се радуваат на малите нешта во животот. Тоа е голем плус за типичните претставници на хороскопскиот знак Девица, кои исто како биковите се нежни и ја сакаат природата. И двата ѕвездени знака се практични, до одреден степен материјалисти и секогаш постојани. Тие копнеат за семејство и стабилна врска.

2. РИБИ – РАК

Бидејќи Ракот е воден знак, претставниците на овој зодијачки знак се едни од најнежните меѓу сите други хороскопски знака. Секогаш знаат кога да се повлечат, имаат страшно добро развиена интуиција. Истото важи и за знакот Риби, иако на луѓето со овој хороскопски знак им е малку потешко да се поврзат. Раковите им делуваат смирувачки и ги тераат да чувствуваат стабилност, што е добредојдено за нив.

3. СТРЕЛЕЦ – ОВЕН

Тврдењето дека ако си играш со оган, може да се изгори, важи со полна сила за овие два хороскопски знака. Но овој оган за нив е добредојден, бидејки тие откриваат и испитуваат, поделуваат и покоруваат. Општи карактеристики се оптимизмот, решителноста и авантуристички, безгрижен дух. Стрелците секогаш сакаат да знаат што следува, додека претставниците на хороскопскиот знак Овен се малку помирни и секогаш подготвени да водат. Скандалите помеѓу овие два знака можат да стане многу грди, но додека гледаат во една насока и се разбираат, сè е прекрасно.

4. ВОДОЛИЈА – БЛИЗНАЦИ

Тоа се воздушни знаци, што значи дека додека ветрот не почне да дува премногу силно, се разбираат одлично. Велат дека Водолиите се тие што го менуваат светот, бидејќи се насочени кон совршеност и се стремат да остават своја трага. Близнаците се мултилатерални и нивната љубопитност и вештина да комуницираат со луѓето им овозможува да се приспособат во секакви ситуации. Оваа „разноврсност” клучна и овие два знака се дополнуваат многу добро.

5. ТЕРЕЗИЈА – ЛАВ

Претставниците на овие два лика се топли и дружељубиви. Терезиите се познати по нивниот шарм и вештина да им се допаѓаат на луѓето, тие често се душата на компанијата. Ставете го тоа до силното и доминантно присуство на претставниците на хороскопскиот знак Лав и добивате пар создаден во рајот! Терезијата, иако е општествена, не сака да зазема страна при спор. Лавовите, исто како сонцето, не можат да бидат игнорирани- нивниот животен карактер и енергија секогаш се присутни и ако некогаш видите човек кој се мачи за да биде во центарот на вниманието, може да сте речиси 100% сигурни дека тоа е знак Лав. Кога се стават овие два астролошки знака заедно, добивате топлина и возбуда. Сè е одлично, додека работите меѓу нив не се вжештат премногу.

6. ЈАРЕЦ – СКОРПИЈА

Овие два знака имаат многу различни енергии – Јарецот е земен, а Скорпијата-воден знак. Тоа значи дека доколку се спојат, стануваат сила, со која никој не може да се мери. За Јарците често е важна одговорноста, тие често водат таинствен живот. Ова често е во спротивност со некои од квалитетите на Скорпиите – тие се познати по тоа дека се многу злобни.