Ако не знаете да ги дешифрирате неговите зборови по сексот, тогаш еве што тие значат

30 јуни, 2016
8

Сексот е активност полна со уживање и возбуда и за двата партнери. Но, понекогаш мажите уживаат малку (читај: многу) повеќе од жените, до тој степен што ќе кажат некои работи кои не ги мислат или кажуваат едно, но мислат комплетно друго или барем нешто приближно на кажанато.

Ако не знаете да ги дешифрирате неговите зборови по сексот, тогаш еве што тие значат:

1. „Ова беше навистина добро“

Во превод: „Сакам секогаш да имаме баш ваков секс.“


2.
„Само сакам да спијам“

Во превод: „Сериозно, исцрпен сум и остави ме да спијам.“


3.
„Каде го научи тоа?“

Во превод: „Љубоморен сум и навистина ме интересира одговорот.“


4.
„Ова нека остане меѓу нас“

Во превод: „Не сакам никој да знае дека ова се случи.“


5.
„Само што се сетив дека морам да одам.“

Во превод: „Ова нема да оди.“


6.
„Океј беше/ Ова беше поинаку.“

Во превод: „Вредеше да се проба, но нема да се повтори.“


7.
„Не очекував дека толку ќе се ми допадне.“

Во превод: „Благодарам што ме наведе на ова, ајде да го повториме за 10 минути?“


8.
„Сѐ беше во ред?“

Во превод: „Не сум сигурен каква ми беше изведбата, па добро е да ме охрабриш малку.“

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris