20 септември, 2017

Радио

Веста дека деколтето замина во историјата, ги вознемири многу припадниците на посилниот пол. Магазинот „Вог“ наведува дека нема причини за грижа бидејќи другото што е во мода – е подеднакво сексипилно.

foto: getty

„Готово е со длабокото деколте”, тврди „модната Библија”.Тие наведуваат дека сега акцентот е на рамениците, стомакот и нозете. Посебно на нозете.

foto: getty

Тоа го покажаа и дамите на црвениот тепих. Па така, овие денови и манекенката Петра Немцова, но и глумицата Џена Дувон го прошетаа длабокиот израз на своите фустани и на тој начин ги ставија нозете во прв план.

Што велите вие, деколте, или нозе?


Остави коментар

Почетна // живот // мода // Деколтето заминува во историја, еве што жените ќе истакнуваат во прв план
Горе