Болки кои може да ги ублажите со неколку минути секс, наместо да пиете апче

29 февруари, 2016
20

Веќе болките не ви се изговор, туку причина да имате повеќе секс. Иако прва асоцијација за сексот е уживање, сепак стручњаците тврдат дека водењето љубов може да има ефект на таблета против болки.

6 типа на болки кои може да ги ублажите со неколку минути секс, наместо да пиете апче:

1. Затнат нос

Сексот е природен антихистаминик. Тој помага во борбата против астмата и пролетните алергии.


2. Болки во мускулите

Сексот е еден од најсигурните спортови. Водењето љубов со минути и часови го тонира телото, а и е позабавно од 20 препливувања на базен. Плус, не ви треба никаква опрема.


3. Дерматитис, акни, алергии

Ако водите љубов полека и нежно, ќе се ослободите од сите кожни проблеми. Потта која се испушта ги чисти порите и ја прави кожата посјајна.


4. Депресија

Сексот е одличен лек против депресијата затоа што отпушта ендорфин во крвта, што доведува до блага и позитивна еуфорија.


5. Стрес

Сексот е одличен за смирување и на мускулите и на нервите. Поделотворен е од било која таблета, а тоа ќе го откриете само ако пробате и споредите.


6. Заби

Бакнувањето ви ја одложува посетата на стоматолог. При бакнувањето се намалува количината на киселина која предизвикува кариес и со тоа ги спречувате наслагите на забите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi