Бомбици од белo чоколада

23 март, 2017
14

Состојки:

  • 150 гр бела чоколада
  • 500 мл слатка павлака
  • 50 гр кокос
  • кора од лимон

Подготовка:

  1. Во сад се мешаат павлаката и ренданата кора од лимон.  Смесата се загрева во микро печка. Топлата смеса се става на белата чоколада која е ставена во сад и се меша. Се става повторно неколку минути во микро.
  2. Смесата се става еден час во ладилник.
  3. Се обликуваат топчиња и убаво се поминуваат во кокос.Уживајте и гответе со љубов.