18 јуни, 2018

Радио

Состојки:

  • 4 јајца
  • 500 гр кори
  • 1 лажичка сол
  • 1 шолја кисела павлака
  • 1 шолја јогурт
  • 350 гр ситно сирење
  • 50 мл масло

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

Остави коментар

Почетна // Рецепти // Многу вкусни кифлички од кори
Горе