18 јуни, 2018

Радио

Состојки:

  • 25 чоколадни банани
  • 1 пакување бисквити
  • 200 мл слатка павлака
  • 200 мл кисела павлака
  • 200 гр шеќер во прав
  • шлаг крем

Начин на подготовка:

Со миксер разматете ги киселата и слатката павлака и шеќерот во прав. Во смесата потоа додајте издробени бисквити и издробени чоко банани, па измешајте.

Смесата ставете ја во калап и обликувајте ја. Украсете со шлаг. Пред сервирање изладете во фрижидер.

Уживајте!

Остави коментар

Почетна // Рецепти // Торта готова за 15 минути! Без печење!
Горе