Љубовен хороскоп за март: Бикот ќе биде несреќен, Вагите ќе се вратат на бившите, Водолијата ќе го пронајде партнерот од соништата

6 март, 2017
11

Венера, планетата на љубовта и паровите се наоѓа во Овен во текот на месец март 2017-та година.

Како тоа ќе се одрази на секој хороскопски знак?

Овен

Социјалниот и љубовниот живот повторно ќе ви станaт поинтензивни, бидејќи повторно ќе воспоставите контакт со пријателите кои не сте ги виделе подолго време, со старите колеги од поранешните работни места и поранешната љубов повторно ќе се врати во вашиот живот. Но, очекувајте и старите проблеми да се вратат – проблемите кои не сте ги решиле на време, па ќе се соочите со ситуации во кои ќе ви се наметнат прашања како: дали сте во вистинската врска, што сакате од оваа врска и што очекувате од саканата личност. Марс на сето тоа ќе додаде страст, но во првата декада и потенцијал за расправии.

Бик

Март нема да ви биде најсреќниот месец за љубовни врски. Венера, планетата на љубовта и хармонијата е ретроградна и во куќата која може да донесе разочарување, збунувачки ситуации, ограничување на слободата на избор и едноставно губење на интересот од ваша страна. Најнепријатно од сè е што Марс е на неповолно место до 10-ти март. Заради тоа, првата декада од овој месец не ветува многу. После тоа ќе живнете, ќе ви се врати волјата за акција и ќе се чувствувате посакувани. Најдобар совет е да разговарате со некоја блиска личност која ќе ви помогне во овој период.

Близнаци

Ќе се чувствувате добро во текот на месец март, бидејќи ве очекуваат многу задоволства. Можете да очекувате поддршка од планетите без разлика на тоа какви се вашите околности. Склопот на планетите Сатурн и Јупитер, ветува засилување на врските, градење на солидни цврсти темели, а за некои Близнаци тоа може да значи и веридба или брак. Овој месец ве очекуваат хармонија, нови љубовни искуства, најверојатно преку кругот на пријатели и прекрасни моменти.

Рак

Во текот на март ќе биде јасно дека љубовниот и професионалниот живот имаат нешто заедничко. Положбата на Сатурн ќе биде сместена во вашата куќа за работа, а тоа значи дека статусот, кариерата и работата ќе бидат под влијание на вашите емоции или приватниот живот. Состојбата во овој период нема да ви биде јасна и пријатна, но брзо ќе помине.

Лав

Слободните Лавови може да влезат во нова врска или да ја зацврстат старата и да искусат позитивни искуства во љубовта. За работите да се одвиваат во прав тек, таков каков што го посакувате, имајте на ум дека треба да се концентрирате на добра комуникација. Влијанието на Венера овој месец ќе донесе остварување на вистинска среќа и задоволство, но важно е да знаете дека треба отворено да комуницирате за да се насочите кон развој, ширење и напредок. Не е исклучена и можноста за патување заради саканата личност или заљубување во личност на далечина.

Девица

Во првата декада на март во прв план ќе ви биде саканата личност, а тоа ќе стане видливо за сите околу вас. Најголемо влијание ќе ви привлече психолошката страна на љубовта, па ќе ги анализирате дури и најдлабоките и најсложени аспекти од вашиот однос. Ќе размислувате и за опсесиите, фантазиите и фрустрациите. Ќе посакате да ги откриете сите тајни и скриени страни на тоа што го чувствувате. Истовремено ќе бидете и приземјени и ќе гледате на врската од нејзината практична страна. Некои парови ќе се здружат и на професионален план или заедно ќе инвестираат.

Вага

Венера, планетата на љубовта и владетелот на Вагите ќе се најдат во првата куќа во март. Досега, Венера беше ретроградна, а тоа може да значи неколку различни работи. Поранешната љубов може да ви дојде во мисли, личноста со која сте се обиделе да направите нешто, ама ништо не се случило, повторно може да се врати во вашиот живот или повторно да се врати некој стар проблем кој ќе треба да го анализирате. Во секој случај, работите морате добро да ги анализирате за да продолжите понатаму. На крајот од месецот ќе се запрашате себеси што навистина сакате од врската и вашиот партнер.

Скорпија

Со Сонцето во куќата на љубовта и сексуалноста, животот на Скорпиите во првите две декади од март, ќе биде исполнет со страсти и еротика. Во последните две декади, ќе чувствувате поголем ентузијазам и инстинктивно ќе се поврзете со другите. Ќе ви се засили и потребата за заведување, преземање на иницијатива и играње. На крајот од месецот потребно е да внимавате и да не ги мешате љубовниот и професионалниот живот, колку и да ви делува тоа стимулирачки.

Стрелец

Ретроградната Венера ќе го насочи вашето внимание кон темелните елементи на среќа во врската. Тоа ќе ве натера да бидете во потрага по повеќе сензуалност, страст и романтика во врската, па и поголема шанса да го најдете тоа што ве прави среќни и ве исполнува. Март ќе биде исполнет со многу емотивни искуства, а случувањата ќе бидат различни, од заљубување до незаборавни искуства, сомнежи, страдање, обнова на врската или прекин, ако не функционира. Треба да знаете дека што и да се случува во вашиот живот, се случува со причина, а таа причина лежи во вашата желба да дојдете до тоа што најмногу го посакувате.

Јарец

Венера, планетата на љубовта и паровите, е ретроградна, па заради тоа може да се насочите кон минатото и ќе се поврзете со личностите со кои долго време не сте биле во контакт. Вашиот интерес во главно ќе биде насочен кон семејството и вашите родители можат да се вмешаат во вашиот љубовен живот. Ако го гледате тоа од друг агол, астралниот склоп на планетите ќе ве натера да бидете во потрага по интимен, мирен, традиционален и конзервативен пристап на животот во пар. На крајот од месецот, работите можат да станат поинтензивни и да бидете во потрага по авантури.

Водолија

Овој месец време е да размислите добро за одредени делови од вашиот љубовен живот. Тоа може да значи дека треба повторно да се навратите на одредени ситуации или некои ситуации уште еднаш да ги повторите. Кон крајот на месецот, заради положбата на Сонцето, можат да ви се појават и финансиски грижи кои ќе влијаат и на вашиот љубовен живот или љубовните ситуации можат да влијаат на одлуките кои ќе ги носите околу финансиите.

Риби

Врската повторно ќе ви биде во прв план во текот на првиот дел од март 2017-та година. Време е да ги засилите вашите сензуалност, привлечност и шарм, ако сакате работите да се одвиваат според вашите желби. Во вториот дел од месецот ќе се засилат вашите други интереси како домот, кариерата и финансиите. Постои голема можност да дојде до испреплетување на љубовниот и професионалниот живот. Тоа значи дека можете да најдете заеднички финансиски интереси со саканата личност или партнерот да ве поддржува во вашата желба за поголема заработка. Во секој случај, љубовниот живот ќе влијае на одлуките кои ќе ги носите за вашата материјална ситуација.