Брутално плукање на женскиот род од страна на синот на Цеца

10 март, 2017
2

Синот на популарната фолк-пејачка Цеца Ражнатовиќ, Вељко, два дена по раскинувањето на 2-месечната врска со младата манекенка Ана Цакиќ, брутално го исплука сиот женски род, со исклучок на мајка си, сестра си Анастасија и тетка си Лидија, на својот инстаграм-профил.Имено, тој напиша дека сите жени се е*ани ку*ви“! Изгледа дека на младиот Ражнатовиќ убавицата му го скршила срцето, па се одлучил на ваков потег и тоа спроти Денот на жената „8 Март“. Ваквата порака на Вељко ги разгневи припадничките на понежниот пол, додека бившата искоментира:

„Понекогаш е подобро да се биде со ѓаволот што го познаваш, отколку со ангелот што не го знаеш“, порача манекенката.