ЛУДИЛО НА КРШТЕВКАТА – Бакшиш леташе на сите страни, а Цеца доби ружа од чисто злато

13 март, 2017
10

Светлана Цеца Ражнатовиќ настапи во саботата вечерта во Копенхаген, на прославата по повод крштевката на ќерката на српскиот бизнисмен кој живее во Данска!

Пејачката беше дочекана во висок стил, а во моментот на влегување во салата, во која гостите ја поздравија со аплауз.

Printskrin: Instagram/cecaraznatovic_star

Цеца со насмевката се заблагодари на срдечниот дочек и на повикот, а пред него, пред да запее Цеца, и беше врачен подарок во кој сите присутни гледаа без здив – ружа од 24 каратно злато! Како што се зборува, цената на ружата е околу 6000 евра. Еве како таа изгледа:

Pritnskrin: Youtube

Кога ја виде шокираната Цеца, се насема, се заблагодари, а потоа почна журката. За време на песната „Кукавица“, доби 500 евра, што се гледа на снимката подоле:

https://www.instagram.com/p/BRg9SZeA2Kg/?taken-by=cecaraznatovic_star