23 април, 2018

Радио

Славната холивудска актерка Анџелина Џоли откако се разведе од Бред Пит одлучика да почне целосно нов живот. За ништо да не ја потсетува на минатото, таа одлучила и да купи нов дом во кој ќе живее со своите шест деца.

Фотографиите од пространиот замок веќе се појавија во странските медиуми, а станува збор за имот вреден неверојатни 25 милиони долари, кој претходно бил во сопственост на Сесил Демил, еден од основачите на филмската индустрија.

Палатата е изградена со далечната 1913-та година, се наоѓа во затворен парк каде живеат многу познати ѕвезди од калибарот на Џоли. За да ги задоволи потребите на Анџелина и децата, куќата има 6 спални соби, дури 10 бањи, простран салон и надворешен базен…

Остави коментар

Почетна // Забава // Шоубиз // Замок од 25 милиони долари: Погледнете го новиот дом на Анџелина Џоли
Горе