Стопете ги килограмите

31 октомври, 2017
7

Со овој едноставен за подготовка пијалок ќе намалите неколку килограми.

Потребни ви се 2 јаболка, 2 стапчиња цимет и 1 литар вода.

Јаболката ќе ги оставите да отстојат во раствор од оцет и сода бикарбона неколку часа. Потоа ќе ги излупите и исечите на парчиња. Заедно со циметот ќе ги ставите во тегла и ќе ги полиете со водата. Вака подготвени ќе ги оставите да преноќат во фрижидер а наредниот ден ќе ја пиете течноста. Откако ќе ја потрошите дополнете ја теглата со уште 1 литар вода. Јаболката и циметот можете да ги искористите 3 пати пред да ги замените со нови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi