Каков треба да се биде мажот за жената да доживува посилни оргазами?

25 јануари, 2017
10

Ако сакате подобро да ја задоволите партнерката во креветот, почнете повеќе да заработувате. Истражување кое го следело интензитетот на женскиот оргазам, интензитетот на односот и сексуалното задоволство покажало дека жените повеќе добиваат ако партнерот им е духовит, самоуверен и добро заработува.

Еден психолог и неговите колеги спровеле истражување на хетеросексуалните студентки во врска, испитувајќи колку често постигнуваат оргазам за време на сексот. Исто така ја провериле финансиската состојба на семејството на партнерот, телесните пропорции, особено колку се привлечни (тоа го оценувале пријателите на испитаниците).

Откриено е дека на интензитетот на оргазмот влијаела привлечноста кон мажот, па колку често воделе љубов и колку сексот им е задоволувачки. Исто така, жените чии пријателки ги оцениле партнерите како попривлечни доживувале поинтензивен оргазам, а мажите имале сексуално позадоволни девојки.

Жените помлади почнале да имаат сексуални односи со повеќе партнери доживеале повеќе оргазми и биле позадоволни во сексот.

Идентификувани биле и серија на психолошки особини на партнерот, мотивација. Интелигенција, концентрација и одлучност, поради кои можело да се предвиди колку често нивните партнерки иницирале на секс, колку често имале односи, но тие жени често доживеале оргазми.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi