Некои жени се вистинска магија: Шест показатели дека и вие сте од оние кои се фантастични во креветот

10 март, 2017
9

Сексот нема за сите најважна улога во врската, но и во животот воопшто, но би се зачудиле кога би знаеле за колку жени тој е всушност навистина исклучително важен.

Сексот влијае на нашето здравје, на нашите активности, и на самиот крај – токму поради него подобро се чувствуваме во сопствената кожа.

Претпоставуваме дека секоја девојка, помалку или повеќе е свесна за своите сексуални “умешности”. Па  девојки, проверете, можеби тука ќе се пронајдете и себе си!

Пријателките секогаш бараат совет од вас

Ако на твоите пријателки им е потребна идеја за подигање на атмосферата во спалната соба, се знае кој ќе биде повикан – вие! Главно, најискусните во друштвото испробале многу пикантни нешта, па токму затоа пријателките се навикнати токму од овие дами да го добиваат и најдобриот совет!

Секси долна облека

Точно е дека сите ние ја сакаме чипкастата и свилената долна облека, но вашата колекција е далеку побогата од тоа. Не само што вашиот партнер не ве гледа толку често во истите парчиња долна облека, туку за вас не се ништо чудни ниту подвезиците, секси чорапите, па дури и корсетите…

Секси играчки

Ако имате посебна фиока наменета само за секси играчките, тогаш нема што повеќе да со пишува за ова.

Утрински секс

Кај вас тој е редовен и воопшто не се поставува прашањето дали некогаш го практикувате.

Пози

Доколку сте ги испробале повеќето пози, што повеќе не можете да се сетите на ниту една која не сте ја пробале, тогаш сте секако вистински секс мајстор.

Мастурбирање

Доколку вашиот маж е некаде на пат, или едноставно во моментот немате партнер, секако дека не сте “луди” за да ја пропуштите забавата. И онака, сè можете  самите.