Романтична и лежерна пролет со H&M

28 март, 2017
1

Нежни и романтични фустани, сафари модели од меки материјали и урбана лежерност се главните елементи најновната колекција за пролет 2017 на шведскиот бренд H&M. Линијата е облагородена со транспарентни парчиња, тантела, цветен дезен и вез, како и карнери. Модна рамнотежа на бајковитите пастелни здолништа, фустани, корсети и панталони е направена со војничко зелените јакни и кошули. Во фокусот се и ретро панталони со висок струк.

H&M-prolet (1)

H&M-prolet (5)

H&M-prolet (3)

H&M-prolet (4)

H&M-prolet (6)