15 декември, 2018

Радио

Овој домашен рецепт ќе ви помогне брзо и лесно да се ослободите од несаканите влакненца на лицето.

Потребни состојки:

Кокосово масло

3 лажици интегрлано брашно

малку вода

Прво, исчистете го лицето, нанесете ја смесата и довро втријте ја во кожата. Погледнете го видеоклипот што ќе ве води низ постапката:

Остави коментар

Почетна // живот // убавина // Ефикасен домашен рецепт за отстранување влакна од лицето (ВИДЕО)
Горе