Маска за лице за изразито сува кожа

15 март, 2017
4

Доколку имате проблеми со сува и испукана кожа, ви препорачуваме да ја направите оваа домашна маска за лице која ќе ви донесе неверојатни резултати.

Се што ви треба е една жолчка, лажичка мед, лажичка маслиново масло и витамин Е како додаток, доколку имате. Измешајте ги добро состојките и нанесете ги на лицето кое претходно добро сте го исчистиле. Оставете ја маската да делува 15тина минути, па измијте го лицето со млака вода.

Маската се препорачува да ја користите еднаш неделно. Доколку имате премногу сува кожа, наместо една ставете две лажички маслиново масло и користете ја маската два пати неделно за подобри резултати.