11 декември, 2018

Радио

За разлика од болката во ногата или мигрена, забоболката е неподнослива.

Без оглед на вашата дентална хигиена, кога тогаш во животот, ќе ја доживеете оваа болка. Сепак, не грижете се бидејќи ние сме тука да ви помогнеме да ја ублажите болката.

Не треба да ви кажуваме дека кога еднаш ќе ја почувствувате оваа болка, веднаш треба да отидете кај стоматолог, но за жал скоро на сите ни се случува таа да се појави неочекувано, секогаш кога сакате да се одморите или имате стресен ден.

Тогаш природните состојќи влегуваат на сцена. Едноставно е, делува брзо и ви требаат само две состојки.

  1. Каранфил во прав
  2. Кокосово масло

Постапката е едноставна:

Измешајте половина лажица од секоја состојка додека не се претвори во паста. Се што треба е да ставате од пастата (до 3 пати на ден) на забот и непцата каде што чувствувате болка. И готово! Болката ќе исчезне!

Остави коментар

Почетна // живот // здравје // Еве како да ја излекувате забоболката за една секунда! Буквално делува веднаш!
Горе