Со сода против ракот

16 јануари, 2017
5

Конвенционалните третмани на канцер чинат многу повеќе од алтернативните, кои пак се многу поуспешни. Затоа се поголем број на луѓе се одлучуваат за алтернативната медицина. Ракот е серизна болест и треба сериозно да се сфати, лечењето треба да се врши под надзор од стручно лице. Канцерогените клетки растат, се развиваат од шеќерот. Затоа оваа терапија која се врши со натриум карбонат- сода( која не содржи алуминиум или фармацефтска сода) овозможува алкалност на крвта а со тоа и уништување на канцерогените клетки. Постојат повеќе различни третмани од различни специјалисти.Сода бикарбона( без алуминиум) е ефикасен, сигурен и ефтин начин на лечење на ракот.

Содата драстично ја зглемува алкалноста на телото носи многу повеќе кислород до клетките на ракот отколку что може да поднесе. Факт е дека тие не можат да преживеат во голема количина на кислород во крвта. Третманот со сода може да се врши усно, преку аеросоли, преку катетер, интарвенски и забележува успех и кај многу комплицираните и тешки случаи. Меѓутоа оваа терапија не постигнува успех кај тумурот на коски и мозок.

Д-р Simoncini италијански онколог, препорачува користење на оваа терапија кај присуство на рак на желудникот, цревата, усната шуплина. Терапијата се состои од земање на една лажичка сода наутро и една навечер. Терапијата на Д-р Simoncici не се препорачува датрае подолго од 3 – 4 недели. Сепак кај оваа терапија е потребна и медицинска помош во вид на инјекција или интравенска терапија. Има постиганто успех дури и кај случаеви кои биле отпуштени од болница и на кои им биле предвидени уште 6 месеци живот.

При интравенска терапија со сода, 500 мл 5 % тен раствор на сода бикарбона директно во вена се вбризгува и на тој начин се зголемува алкалноста на крвта и така се уништува кандидата која е причина за рак. Оваа терапија трае 6 дена, па се прават 6 дена пауза. Вкупно треба се примат 24 инфузии. Терапијата на Д-р Jimu Kelmunu се состои од мешање на сода бикарбона со јаворов сируп. Колку и да изгледа смешно, сепак има објаснување. Во овој случај шеќерот не ја има улогата што вообичаено ја има. Канцерогените клетки не успеваат да го искористат шеќерот за растење затоа что се убиени од содата. Се претпоставува дека оваа терапија делува нешто слично како хемотерапија, ги убива канцерогените клетки без да му штети на организмот. Сепак да нагласиме уште еднаш, оваа трепија не смеете да ја правите сами без надзор од стручно лице.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi