Ставете ги нозете во јаболков оцет – Ве очекува нешто неверојатно!

26 јануари, 2017
7

Наместо да трошите пари на скапи препарати, ви треба само јаболков оцет. Овој метод ќе ве прочисти подобро од било која друга намирница.Оваа метода за детоксикација е многу евтина, и секако многу ефективна.

Наполнете легенче со топла вода, ставете шолја јаболков оцет, и промешајте. Држете ги стапалата околу 30 минути.

Потоа, измијте ги нозете со ладна вода. Оваа купка за стапалата ќе помогне да се регенерираат и да се отстрани било која инфекција.