5 август, 2020

Овој брз и интересен рецепт можат да го прават и деца, има само 4 состојки.

Состојки

  • 200 гр пишкоти
  • 150 мл павлака за шлаг
  • 100 гр чоколадо
  • Кокос

Подготовка

Стопете го чоколадото во загреаната павлака. Секоја пишкота потопете ја во кремот па извалкајте во кокос. Оставете во текот на ноќта да омекнат и јадете. Но можат да се јадат и по некој час.

Послужување

Можете кокосот да го обоите во разни естетски бои и да се извалкаат пишкотите. За детски роденден и други прослави.Погодно за ужинка за деца во училиште.

Остави коментар

Почетна // Eat & Drink Story // Брзи чупавци-без печење
Горе