Пица палачинки

10 мај, 2018
3

Состојки

  • 10 палачинки
  • 200 гр. шунка
  • 200 гр. рендан кашкавал
  • 100 гр. моцарела
  • 150 гр. доматно пире
  • 200 гр. кисела павлака или крем сирење
  • 3 јајца

Начин на подготовка

Направете смеса за палачинки и испечете 10 – 14 палачинки. Шунката исечкајте ја на мали парчиња. Секоја од палачинките намачкајте ја со павлака, потоа додадете ги моцарелата, шунката и доматното пире и свиткајте ја во ролна. Наредете ги палачинките во огноотпорен сад за печење, а кога ќе завршите со еден ред, наросете кашкавал.

Откако ќе ги наредите сите палачинки, изматете ги јајцата и додадете ги во павлаката. Со смесата прелијте ги палачинките. Печете во загреана рерна додека не добијат златна нијанса.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris