Торта “да ги излижете прстите” од три состојки – подготвена за 15 минути

30 јули, 2018
РР

Тортата од само три состојки е сочна и вкусна и, што е најважно, многу лесна за подготовка. Издвоете многу малку време и уживајте во вкусен, евтин и освежителен десерт, создаден за топли денови.

Состојки:

500 гр млечен бисквит
500 мл јогурт
200 гр слатка павлака
6 банани
1 кисела павлака

Подготовка:

Бисквитите искршете ги на парчиња, па прелијте со јогурт и добро промешајте. Оставете да отстои 15 минути за да бисквитите го впијат јогуртот.

Распоредете пола од смесата на послужавник во облик на торта. Преку бисквитите ставете ги бананите со растојание помеѓу. Ставете ја останатата половина од бисквити  и ставете ги остатокот банани во шуплините па израмнете одозгора.

Изматете слатка павлака, па додадете ја и киселата и прекријте ја тортата.Украсете по желба.

Оставете преку ноќ убаво да впие.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi