Торта за 15 минути од бисквити и павлака

18 мај, 2018
15

Состав:

  • 1 пакување бисквити „petit beurre“
  • 24 чоколадни крем банани
  • 200 милилитри кисела павлака
  • 200 милилитри слатка павлака
  • 200 грама шеќер во прав
  • Шлаг пена

Подготовка:

Во поголем сад со помош на миксер изматете ги киселата и слатката павлака и додадете го шеќерот во прав. Во смесата додајте ги искршените бисквити а потоа и крем бананите кои исто така се кршени. Измешајте со рака.

Смесата префрлете ја во соодветен сад. Украсете ја тортата со шлаг пена.

Доколку е потребно, можете веднаш да ја сервирате тортата, иако многу подобро е пред да ја сервирате, да ја оставите малку да се олади во фрижидерот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris