21 март, 2019

Радио

Првата заедничка турнеја на војвотката Меган и принцот Хари е еден вид привилегија за љубителите на модата, бидејќи Меган доста се потруди околку своите модните изданија.

Се зборуваше со денови за облеката што ја носеше , а таа секогаш наоѓаше начин повторно да го привлече вниманието. Сепак, за време на посетата на островот Тонг, и се случи недозволив гаф.

Војводката беше облечена во елегантен црвен фустан, но обожавателите не ја пропуштија мааната. Всушност, стилистот заборавил да ја отстрани етикетата која ѕиркаше од фустанот што го носеше и ни откри дека Меган беше облечена во фустан од брендот „Self Portrait“.

Остави коментар

Почетна // Забава // Недозволив гаф на војвотката Меган: Што и ѕиркаше под фустанот?
Горе