Синот на Доналд Трамп и Ивана Трамп ја шокираше цела Америка: Погледнете што стави на врвот на новогодишната елка

6 декември, 2018
1

Како што тврди, не можел да се одлучи помеѓу ангел и ѕвезда…

Најстариот син на американскиот претседател од бракот со Ивана, помладиот Доналд Трамп, ја искористи Божиќната сезоната и новогодишните празници за да го испромовира својот татко.

Трамп џуниор  на својот Instagram профил објави фотографија на која се гледа дека на врвот на новогодишната елка, ни  помалку ни повеќе, ставил фигура од неговиот татко.

– Не можев да се одлучам помеѓу ангел и ѕвезда, па затоа ги одбрав и двете – напиша помладиот Трамп.

Голем број следбеници ја исмејуваа оваа објава, обвинувајќи го дека го користи Божиќ за кампањата на својот татко.