19 октомври, 2019

Радио

Само десет дена по трагичната смрт на нејзиното поранешно момче Мак Милер, Аријана Гранде ги пропушти наградите “Primetime Emmy Awards”  на 17 септември.

Не беше лесен период за Аријана Гранде, а можеби токму затоа таа го прескокна центарот на вниманието и не присуствуваше на наградите Еми со нејзиниот вереник, Пит Дејвидсон, на 17 септември.

Беше откриено дека пејачката требало да биде на настанот во живо кога претходна недела шемата за седење на присутните беше обелоденета на Твитер во текот на викендот, но таа одлучи да остане дома со Пит во Њујорк, според People.

Пит беше номинирана за Еми, како дел од Saturday Night Live, која беше наменета за серијата Outstanding Variety Sketch Series.

“Спротивно на извештаите, Аријана нема да присуствува на Еми вечерва”, изјави тимот на Аријана. “Пит, исто така, одлучи да не присуствува да биде со неа во Њујорк. Со оглед на настаните од изминатите неколку недели, на Аријана ќе и треба малку време сама. Таа ќе остане близу до дома и ќе го користи овој период за да помине време со своите најблиски и да работи на нова музика без краен рок. Таа им се заблагодарува на обожавателите за нивното разбирање. ”

Наградите Еми дојдоа само десет дена откако поранешното момче на Аријана, Мак Милер, беше трагично пронајдено мртво во својот дом поради предозирање, па затоа е разбирливо дека нема да сака да присуствува.

Ариана и Мак се разделија минатата пролет, пред да почне да се дружи со Пит. Меѓутоа, тие беа заедно околу една и пол година пред разделбата, а Аријана беше скршена од веста за неговата смрт.

Пред Еми, таа на Инстаграм споделила слатка порака за нејзиното поранешно момче, во која се извинила што не можела да ја “тргне [неговата] болка”.

“Не можам да поверувам дека не си повеќе тука”, пишува таа. “Јас навистина не можам да си го ставам тоа во глава. Зборувавме за ова. Толку пати. Толку сум лута, толку сум тажна што не знам што да правам. Ти беше мој најмил пријател. Толку долго. Над сè друго. ”

Откако Аријана и Мак се разделија, таа зборуваше јавно за тоа како неговата борба со зависноста се одрази на нивната врска. Меѓутоа, на крајот од денот, таа има убави спомени од времето поминато заедно.

Остави коментар

Почетна // Забава // Ариjана Гранде ги прескокна Еми наградите откако најави карта за седиште, а најави дека ќе биде таму – го жали Мак Милер?
Горе