15 јули, 2020

Погледнете како изгледала колумбиската ѕвезда пред да стане позната.

Софија Вергара денес е една од најплатените телевизиски актерки во светот и сонот на многу мажи.

Колумбиската убавица, која се прослави со улогата во серијата „Modern Family“, одлучи да ги сподели на Instagram своите фотографии од минатото. Можеби не сте знаеле дека Вергара првично се запишала на стоматолошки студии и студирала три години по што следела пауза поради ангажирањата во популарната сапуница „Acapulco“.

Само два семестри ја делеа од дипломата, но таа се откажа за да продолжи со својата актерска кариера.

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Денес е една од најубавите жени во светот: Вака изгледала Софија Вергара пред актерската кариера
Горе