Кралското семејство ги објави првите фотографии од принцот Луи Артур Чарлс

8 мај, 2018
1

Принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон ги објавија првите официјални фотографии од новородениот принц Луи кој на свет дојде пред помалку од две недели.

 

– Војводата и Војвотката сакаат да се заблагодарат на сите за убавите пораки по повод раѓањето на принцот Луи и роденденот на принцезата Шарлота – се наведува под фотографиите објавени на Twitter.

7.5.princ-louis-arthur-charls1-819x1024

На едната фотографија бебето е само, додека на другата фотографија малиот принц го држи неговата тригодишна сестра, принцезата Шарлота. Фотографијата ја направи нивната мајка Кејт Мидлтон на 2 мај на прославата на третиот роденден на Шарлота.

7.5.princ-louis-arthur-charls2-819x1024

Луи Артур Чарлс е роден на 23 април. Петти во низата за престолот во Кенсингтонската палата и шести правнук на кралицата Елизабета II.

7.5.princ-louis-arthur-charls3