14 декември, 2018

Радио

Членовите на семејството на италијанскиот моден дизајнер Џани Версаче, се оградиле од случувањата во долговочекуваната телевизиска серија за неговата смрт.

Image result for american crime story versace

Серијата има девет епизоди и снимена е под продукција на 21 Century Fox. Премиерата е закажана за следната недела, а меѓу глумците се шпанската акретка Пенелопе Круз која ја портретира сестрата на креаторот Донатела Версаче и  пејачот Рики Мартин.

Related image

Режисер на серијата е Рајан Марфи, а Едгар Рамирез е во улога на Џани версаче. Убиецот на Версаче, Ендру Кунан, е портретиран од страна на Дарен Крис.

Во краткото видео за најава се гледа како Кунан е нормален 20 годишен млад човек, но набрзо се префрла на политчка сцена каде се кажува дека зад себе има оставено четири мртви тела. Дизајнерот е убиен на скалилата во неговиот дом во Мајами во 1997 година.

Related image

Компанијата Версаче не учествувала во креацијата на серијата“, стои во официјалното соопштение. Серијата треба да се прифати како измислена приказна, ско се земе предвид дека нема авторизација ни издадената книга „Вулгарни услуги“, за истата тематика.

„Американската криминалистичлка приказна: Убиството на Џани Версаче“, премиерно ќе биде прикажана на 17 јануари годинава.

Остави коментар

Почетна // Забава // Семејството на Версаче се оградиле од серијата за убиството на славниот креатор
Горе