Таткото на Меган Маркл тврди дека неговата ќерка е преплашена…

17 јули, 2018
8

Ова не е прв пат таткото на Меган Маркл да ги користи медиумите со цел да го привлече вниманието на својата ќерка.

Кога за прв пат почна да се зборува за комплицираниот однос на Меган Маркл и нејзиниот татко беше кралската венчавка на неговата ќерка на која тој не присустуваше. Имено, Томас Маркл своето отсуство во Виндзор го оправда со операција на срцето која ја имаше неколку дена пред големата церемонија. На свадбата, од семејството беше присутна само мајката на Меган, Дорија Рагланд.

Во интрвју за американскиот “The Sun” Маркл изјавил дека тоа му е најголемата грешка, која би сакал да ја исправи, и дека е ова најдолгиот период да не ја види својата ќерка.

https://www.instagram.com/p/BlUSD1SBW8C/?utm_source=ig_embed

Ова не е негово прво обраќање кон јавноста, но во ова одлучи директно да и се обрати на војводката од Сасекс.

Размислувам да одам во Лондон. Не ме интересира дали таа ми е лута или не. Сакам да ја видам”, изјавил за “The Sun”,загрижениот  таткото.

https://www.instagram.com/p/BlUv_tzB5Qg/?utm_source=ig_embed

Меѓутоа, тој интервјутои не го завршил вака, како што многумина очекувале. Тој додал дека смета како неговата ќерка е преплашена во кралското семејство.

Го гледам тоа во нејзините очи, во нејзиното лице и во нејзината насмевка. Со години ја гледав како се смее. Не ми се допаѓа ова што го гледам сега. Навистина ме загрижува, мислам дека е под голем притисок”.

Не само што го обвинил кралското семејство за ваквата промена на Меган, туку додал и дека правилата по кои неговата ќерка мора да живее се во целост бесмислени и старински.

 

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi