Моќен пијалок за експресно отстранување на салото од стомакот!

11 јули, 2018
3

Доколку сакате да го отстраните салото од стомакот, ова се добри вести за вас – постои пијалок што најбрзо согорува маснотии на овој дел од телото.

Освен што е вкусен, овој пијалок е и многу делотворен, што го докажаа и учесниците на америкаското шоѕ “The Biggest Loser” кои во тек на една недела покажаа значителни резултати.

Потребни состојќи:

– 2 литри вода

– 6 грејпфрути

– 1 исчистена мандарина

– ½ исчистена краставица

– неколку свежи листови од нане

– мраз

Подготовка:

Овошјето и зеленчукот излупете го, а потоа изгмечете го и ставете го сад со вода. Додадете го нането и ледот. За подобар ефект оставете го пијалокот да отстои два часа, а потоа конзумирајте го во текот на целиот ден.