25 април, 2019

Радио

За ова на посилниот пол, воопшто не му е гајле. Мажите за време на сексот воопшто не забележуваат некои работи со кои жените се оптоваруваат.

Жените често се оптоварени со тоа каков впечаток ќе оставават за време на првиот сексуален однос со нов партнер, но се чини – сосема непотребно. Со ова се потврдуваат следните 11, за жените незгодни ситуации во сексот, за кои посилниот пол всушност воопшто не се грижи.

 1. Дали ова е ваш прв или деветти состанок?

За разлика од жените, мажите не им е грижа на колку состаноци треба да се оди пред првиот секс.

 1. Дали носите “бабски” гаќички

Во моментот на возбуда мажот сигурно нема да ги одбие вашите “бабски“гаќички. И така наскоро ќе останете без нив.

 1. Дека имате презервативи со себе

Загрижени сте за она што мажот ќе го мисли за вас затоа што носите кутија презервативи во вашата ташна? Може само да помисли дека сте човек кој практикува безбеден секс.

 1. Дали ова ќе биде најдобриот секс што го имал во животот?

Никој не сака лош секс, но кога за прв пат ќе спие со некој, нормално е тоа да не е сексот на вашиот живот.

 1. Ако го удрите со лактот додека ја соблекувате маицата

Нема потреба десет минути да му се извинувате за тоа. Насмевнете се, извинете се и продолжете со акција.

 1. Дали сте се средиле ова утро?

Бидете сигурни дека човекот нема да забележи ако имате по некое влакно вишок.

 1. Која е атмосферата во просторијата

Тој нема да забележи дали во собата има романтични свеќи и дали свири секси музика. Тој е фокусиран на вас.

 1. Дали носите push-up градник

Нема потреба да се грижите дека ќе ви го соблече градникот и ќе извика: “Измамен сум!”. Тој сигурно нема да го стори тоа.

 1. Колку пози ќе смените за време на сексот

Вие не треба да се докажувате со тоа што ќе ја испробате секоја поза на која ќе се сетите. Ако меѓу вас има нешто повеќе ќе имате време за експериментирање.

 1. Дали цела ноќ трае сексот

Сексот треба да трае доволно долго колку и двајцата да постигнете оргазам.

 1. Дали ви треба лубрикант?

Не треба да ви биде незгодно ако за попријатен однос ви е потребен лубрикант. Тоа нема да ја намали вашата страст и сексуалност.

Остави коментар

Почетна // живот // 11 срамни мали нешта во сексот за кои што мажите ништо не знаат
Горе