Делови од женското тело кои најмногу ги привлекуваат мажите

31 јули, 2018
s

Повеќето жени мислат дека мажите сакаат совршенство, сепак, тоа е точно дека сакаат природен изглед и неочекувани детали.

Многу жени веруваат дека мажите сакаат големи гради, големи усни, изразен задник … Со цел да ги исполнат желбите на мажите и да бидат атрактивни за машкиот пол, жените одат на различни операции и поминуваат часови во козметички и фризерски салони.

Сепак, едно неодамнешно истражување покажа кои делови од телото се најпривлечни за мажите:

Коса

Миризливата и чиста коса што паѓа на лицето ги привлекува погледите на мажите и предизвикува желба да ја допрат и да уживаат во нејзината мекост.

Кожа

Мазна, мека и миризлива кожа, која повикува на допир и бакнежи им е омилени на мажите.

Рамена

Нешто неодоливо привлечно за мажите се женските врат и раменици.Овие делови од телото се вистински ерогени зони.

Грб

Таканаречената “S” линија на грбот е нешто што ги привлекува мажите. Убав грб ги привлекува мажите повеќе од бујно деколте, особено ако оваа линија е дискретно потенцирана со соодветна облека.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi