Зошто мисионерската поза е најдобра за секоја жена?

18 јули, 2018
7

Желбите и потребите во сексот се разликуваат речиси кај секоја жена, но постои нешто што на сите им е заедничко.

Жените лудуваат по мисионерската поза која е алфа и омега во секој сексуален однос. Положбата во која жената лежи на грб, а мажот е над неа се смета како најприродна за женски оргазам, забременување, но и силна блискост, а еве зошто е тоа така.

1. Лесно му е и достапно да се спушти малку подолу и да ви пружи орален секс.

2. Најлесно може да се опуштите без ништо да правите.

3. Лесно е со раката да се стигнете до својот интимен дел и да си поиграте самата.

4. Најлесно е да се намести телото и карлицата во совршена положба за оргазам.

5. Најлесно е да го привлечеш мажот кон себе и да го милуваш секој дел од неговото тело.

6. Нема да ви ја искубе косата или случајно да ве повреди со ногата или лактот.

7.Може да се бакнувате колку што ќе посакате.

8. Може да го фатите за задникот и да го привлечете кон себе. По тоа мажите лудуваат.

9. Најлесно може да се внесете во емоциите и да го гледате во очи додека уживате.

10. Ако се срамите и не се чувствувате сигурно во своето тело, не грижете се, затоа што во оваа поза тој ве покрива.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi