20 февруари, 2019

Радио

Сода бикарбоната има многу корисни својства кои помагаат во различни цели. жените ја користат за нега, чистење и во готвење. Најефикасните маски за нега на лице во себе содржат и сода бикарбона.

Доколку имате проблем со подочници, пробајте го овој раствор кој навистина делува против нив. Во чаша топла вода или пак чај од камилица додадете една лажичка сода бикарбона и измешајте. Натопете памук во подготвениот раствор, ставете го под очи и оставете го да делува 15-тина минути. Потоа измијте го лицето, нанесете хидратантна крема и ќе бидете навистина изненадени од резултатите.

Остави коментар

Почетна // живот // убавина // Раствор од сода бикарбона кој ги брише подочниците
Горе