22 март, 2019

Радио

Потребни продукти за приготвување на оваа маска се:

50 гр излупени семки од сончоглед;

1 чаена лажичка мед;

1 чаена лажичка растително масло;

1 супена лажица врела вода;

Начин на приготвување:

Сончогледот се меле во машина за мелење кафе, а потоа се додаваат медот, маслото и врелата вода. Нанесете ја смесата на лицето, оставете ја да делува 30 минути и измијте со млака вода. Оваа маска се препорачува да се користи два пати седмично 3-4 месеци, со што кожата ќе придобие блескав и изедначен тен, еластичност и чистота. Особено се препорачува во студените зимски месеци.

Остави коментар

Почетна // живот // убавина // Сончогледова маска за лице
Горе