28 мај, 2020

Секоја жена која се грижи за својот изглед знае колку време и пари се потребни за редовна депилација и бричење, а особено здодевни за средување се влакната на лицето. За среќа, постои решение кое се крие во еден древен руски рецепт за трајно ослободување од влакната. Со неколкумесечен третман, влакната најпрво ќе се изретчат, а потоа и сосема ќе исчезнат. Третманот можете да го применувате на сите делови од лицето и телото.

dreven-ruski-recept-tretman-so-koj-vlaknata-od-liceto-i-teloto-sosema-kje-ischeznat-kafepauza.mk

Начин на подготовка и третман:

Соберете повеќе лушпи од ореви и запалете ги. Добиениот пепел прелијте го со вода. На една лажица пепел прелијте 1 литар вода. Оставете ја смесата да отстои 12 часа, а потоа натопете памук во течноста и тапкајте ги деловите од кожата од кои сакате да ги отстраните влакната.

Потребно е да ја повторувате постапката повеќе пати на ден а смесата можете да ја држите на себе до 30 минути во вид на облога.

Ефектот набрзо ќе почне да се познава.

Остави коментар

Почетна // Life Story // убавина // Третман со кој влакната од лицето и телото сосема ќе исчезнат
Горе