3 јуни, 2020

Толку е  вкусна што ќе посакаме да ја изедеме.

Кој од нас дома нема  неколку банани? Ова овошје е совршено за смирувачка маска за лице која ефикасно ќе го отстрани мрсниот сјај од лицето.

Еве што ви е потребно за неа:

  • 1 банана, по можност зрела (можете зрелата банана да ја чувате во замрзнувач, а пред употреба треба да се остави да одмрзне)
  • 1 лажица мед
  • портокал или лимон

Подготовка:

Измешајте ги бананата и медот заедно. Додадете неколку капки сок од портокал или сок од лимон.Нанесете ја на лицето и оставете ја да делува 15 минути, а потоа отстранете ја со помош на ракавица која ќе ја натопите во ладна или топла вода, а потоа добро ќе ја исцедите.

 

Остави коментар

Почетна // Life Story // Ве мачи мрсната кожа на лицето? Оваа маска е вистински спас
Горе