Со оваа маст ќе се ослободете од хемороидите засекогаш

19 јули, 2018
13

Ефикасен рецепт за подготовка на домашна маст за лечење хемороиди, лекот лесно се прави, а докажано е помогнал на многу луѓе да се ослободат од оваа непријатна болест.

Потребни состојки:

1 супена лажица мед

10 гр чист прополис

50 мл масло од кантарион

50 гр пчелин восок

Медот се меша со 10 гр прополис. Смесата се меша со дрвена лажица во стаклен сад. Во друг сад додадете 50 мл масло од кантарион и 50 гр восок. Загрејте ја смесата на пареа додека не зоврие. Тргнете го садот од оган, и оставете да се олади. Кога маслото ќе достигне температура од 60-70 степени, додадете ја и смесата со прополис, па добро промешајте.

Вашиот домашен лек за лечење на хемороиди е готов. Се чува во фрижидер.

Парче газа натопено во маста се става на анусот секоја вечер. Треба да делува цела ноќ. Наутро се вади. Процедурата се прави секоја вечер, до оздравување.