Зошто редовно треба да ги чистите наочарите за сонце?

24 јули, 2018
н

Посебно во текот на летната сезона …

Ако во текот на летната сезона носите очила постојано и во текот на целиот ден се “заглавени” на вашиот нос, тогаш, за жал, мораме да ве предупредиме дека веројатно ќе се случи огромна штета на вашата кожа. Освен ако обилно (по секое носење) не ги чистите очилата за сонце.

Дали знаете дека валканите сончеви очила може да доведат до катастрофални последици на кожата, така што ги затвараат порите и предизвикуваат други неправилности?

Како и мобилниот телефон, очила за сонце исто така се покриени со бактерии кои остануваат на површина. Валканите сончеви очила може да предизвикаат епидемија на акни кога ќе дојдат во контакт со кожата. Благодарение на мешање на бактериите со пот, ризикувате да формирате акни на носот, ушите и на горниот дел од лицето, особено ако имате поголеми очила кои ја допираат кожата.

Тоа е причината зошто треба да се исчистат очилата по секое носење, а особено деловите кои допираат на вашата кожа.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi