6 декември, 2019

Радио

Поранешната политичарка Хилари Клинтон изјави дека со задоволство би ја прегрнала Меган Маркл и ќе ја утеши за расистичкиот и сексистичкиот третман што го добива од јавноста.

Во едно интервју, Хилари истакна дека во последните три години, третманот на јавноста спрема Меган е погрешен.

Војвотката од Сасекс во последно време се соочува со големо внимание од јавноста, при што нејзиниот сопруг Хари изјави дека против неговата сопруга се води таблоиден тетор.

Парот започна и судска постапка против неколку медиуми во Велика Британија.

„Кога ќе погледнете наназад, кога беше објавена нивната веридба, расата беше главна тема. Самата помисла дека некои влијателни медиуми дозволуваат тоа да се печати и да се објавува е ужасно и погрешно“, рече Хилари Клинтон.

“Таа успеа самата. И тогаш таа се за вљуби во него, и тој исто така во неа, а тоа би требало да се прослави бидејќи тоа е вистинска љубовна приказна. Само погледнете ги и ќе го видите тоа. Се чувствувам како мајка која сака да го гушне своето дете. О боже, само сакам да ја гушнам! Сакам да и кажам да издржи, да не дозволи да ја уништат негативците. Продолжи да го правиш она што мислиш дека е правилно “, рече Хилари.

Остави коментар

Почетна // Забава // Меган Маркл има нова сојузничка која може да и биде мајка
Горе