Можете ли денес да ја замислите во ваква облека? Од што се откажа Меланија Трамп откако стана Прва дама?

4 ноември, 2019
меланија

Кога Доналд Трамп ја објави својата кандидатура за функцијата претседател на САД, многумина забележаа дека неговата сопруга драстично го промени стилот на облеката …

Веќе на можноста Доналд Трамп да стане претседател, многумина се прашуваа дали атрактивнaтa екс-манекенка од Словенија ќе може да се снајде како прва дама на Америка.

 Сепак, Меланија им покажа дека не само што може да им парира на нејзините претходници, туку дека може да го надмине дури и стилот на Мишел Обама!

Денес, секоја нејзина облека е модна вест, но медиумите сега се заинтересирани за тоа од што се откажала Меланија откако е Прва дама.

Природно крзно

Иако со години ја гледавме во бунди од природно крзно, сопругата на Доналд Трамп реши да ги исфрли овие парчиња од нејзината гардероба, а потврда за тоа добивме, верувале или не, од Памела Андерсон. Познатата актерка и најпозната активистка на организацијата за заштита на животните ПЕТА во 2017. година објави писмо, испратено до неа од Меланија Трамп како знак на благодарност за нејзиниот капут од вештачко крзно. Откако стана прва дама, Трамп носи исклучиво вакви бунди и палта!

Деколте

Фустани со отворен грб