Никогаш не сме го виделе вака близок со Кејт: Принцот Вилијамс го прекрши протоколот за да ја бакне пејачката!

14 ноември, 2019
V

Иако неговата сопруга Кејт Мидлтон никогаш не покажува љубов во јавноста поради строгите протоколи и правила на кралското семејство, принцот Вилијам, идниот крал на Велика Британија, не можеше да одолее кога ја виде Рита Ора.

Пред бројните камери и фотоапарати, принцот ја бакна пејачката со албанско потекло, родена во јужната српска покраина, што наиде на различни реакции на социјалните мрежи – додека некои се радуваат дека Вилијам беше спонтан, многумина веруваат дека ако веќе го крши протоколот, треба да ја бакне својата сопруга како што тоа го прави принцот Хари.

Принцот и пејачката се сретнаа на добротворна вечера, каде Вилијам беше придружуван од неговата братучетка принцезата Беатрис, додека неговата сопруга Кејт Мидлтон останала дома.

Странските медиуми исто така објавија дека принцот весело разговарал со Рита Ора и дека изгледал многу среќен што ја гледа.