Нов скандал во животот на Роналдо: Пронајден е избоден на креветот

4 ноември, 2019
ronaldo 2

Рикардо Маркес Фереира, кој беше фризер на португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо, е пронајден мртов во хотелска соба во Швајцарија. Според магазинот „Daily Star“, Рикардо бил избоден до смрт, а неговото безживотно тело било пронајдено на кревет од страна на слугинка во хотелот во петокот попладне.

Починатиот стилист и професионален make-up артист, соработувал со фудбалерот пред неколку години, а уште во 2015. година на Инстаграм  сподели заедничка фотографија. Бидејќи оружјето користено за извршување на убиството и виновникот не се пронајдени, полицијата започна интензивна истрага.

Неколку часови пред немилиот настан, гостите во хотелот се пожалиле на вревата што доаѓала од собата на Ричард, а кога полицијата пристигна на местото на настанот, во записникот влезе и податокот дека во собата се чувствувал мирис на алкохол. Починатиот фризер, со прекар Кајо, последните две години живеел во Цирих, а во хотелот каде што беше убиен, престојувал околу една недела.